Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Sześcian z zapałek | Konstrukcje z zapałek

Instrukcja wykonania kostki z zapałek

Modele z zapałek ćwiczą nie tylko zdolności manualne, ale także precyzję i cierpliwość. Idealnym przykładem tego typu budowli przestrzennych jest kostka z zapałek w formie sześcianu wykonana bez użycia kleju.

KOSTKA Z ZAPAŁEK BEZ KLEJU

Potrzebne materiały: zapałki (minimum 5 pudełek)- efektowny rezultat zapewnią zwykłe zapałki z kolorowymi główkami, choć można użyć także zapałek modelarskich (bez siarki)

Sposób wykonania:

1.Na płaskiej powierzchni układamy pierwszą warstwę zapałek złożoną z 8-10 sztuk. Ilość użytych zapałek uzależniona jest od ich długości. Im dłuższe, tym więcej sztuk będzie potrzebne do ułożenia podstawy sześcianu.

2.Drugą warstwę zapałek kładziemy poprzek podstawy.

3.Wykonujemy ściany kostki układając zapałki na przemian wzdłuż krawędzi podstawy po przeciwległych bokach. Wysokość ścinek powinna być nieco mniejsza od och szerokości.

4.Całość przykrywamy dwiema górnymi warstwami na wzór podstawy- rząd zapałek ułożonych równolegle tuż obok siebie przykryty drugą warstwą zapałek ułożonych prostopadle.

5.Kolejnym etapem pracy jest pionowe ułożenie zapałek (główką do góry). Trzon zapałek powinien wchodzić pomiędzy równoległe i prostopadłe rzędy górnej podstawy. Niezwykle istotna jest tu precyzja , ponieważ jeden nieostrożny ruch może spowodować naruszenie całej konstrukcji.

6.Po pionowym ułożeniu zapałek wzdłuż krawędzi ścian kostki dociskamy całość. Dłońmi obejmujemy kostkę, po czym delikatnie ściskamy ją z czterech stron jednocześnie. Dzięki temu wykonywany model będzie stabilny i nie rozsypie się podczas uzupełniania o brakujące elementy.

7.Następnie w każdej z pozostałych ścian kostki z lukami układamy kolejne zapałki, tak aby w rezultacie powstał sześcian z jednakową liczbą kolorowych główek z każdej strony.

KOSTKA Z ZAPAŁEK DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Wbrew pozorom, kostka z zapałek nie jest skomplikowanym w realizacji modelem. Jednak początkujący modelarze mogą w trakcie pracy napotkać na niemałe trudności. Przede wszystkim przy końcowych etapach układania kostki. Gwarancją sukcesu jest postępowanie zgodnie z instrukcją. W sieci znajdujemy wiele pomocnych rad i wskazówek odnośnie budowy sześcianu z zapałek, sprawiających, że zadowalający rezultat mogą uzyskać nawet te osoby, które po raz pierwszy tworzą zapałczane modele. Szczegółowe instruktaże wyjaśniające jak krok po kroku zrobić kostkę z zapałek gwarantują nie tylko pouczający trening zdolności manualnych, ale także uczą precyzji ruchów i cierpliwości. Wykonany model można wykorzystać do ozdoby pomieszczenia lub podarować w prezencie.