Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Drewniane dekoracje bozonarodzeniowe | Konstrukcje z zapałek

Piękne ozdoby świąteczne z zapałek

Dekoracje świąteczne podkreślają niepowtarzalny charakter  Bożego Narodzenia. Choinki i ozdoby choinkowe o bogatej kolorystyce i oryginalnym wzornictwie wypełniają domową przestrzeń radosną atmosferą, a całość dopełniają barwne bombki, połyskujące łańcuchy i migające lampki. W okresie świątecznym warto również udekorować stół, fronty mebli, parapet i drzwi wejściowe. Doskonale w tej roli sprawdzi się stroik bożonarodzeniowy, efektowne girlandy, wazony i donice wzbogacone świątecznymi motywami, czy nastrojowe świeczniki o nietuzinkowym kształcie. Wśród szerokiej gamy sklepowych produktów znajdziemy  ozdoby świąteczne o zróżnicowanej stylistyce, pasujące zarówno do ekskluzywnych wnętrz, jak i skromnych, przytulnych pomieszczeń. Oryginalnym pomysłem jest samodzielne wykonanie dekoracji bożonarodzeniowych.

OZDOBY ŚWIĄTECZNE Z ZAPAŁEK

Alternatywą dla gotowych produktów dostępnych w wielu punktach w okresie przedświątecznym są własnoręcznie robione ozdoby świąteczne. Można je wykonać na bazie różnego rodzaju materiałów. Szczególnie popularne są ozdoby z papieru, bibuły, drewna, filcu, a nawet z gipsu, ze styropianu lub z papierowej wikliny. Tanim sposobem na oryginalną dekorację bożonarodzeniową są ozdoby z zapałek. Do ich zrobienia potrzebujemy jedynie zapałki, klej do drewna, odrobinę czasu i cierpliwości. Możemy posłużyć się zwykłymi zapałkami dostępnymi w niemal każdym sklepie, choć często wykorzystywane są także specjalne zapałki modelarskie bez siarki (cena za 1000 zapałek- 1-2 zł)- wygodna alternatywa dla żmudnego zdrapywania siarki lub wypalania.

GWIAZDKA, CHOINKA I ANIOŁEK Z ZAPAŁEK

Ozdoby świąteczne z zapałek mogą przybrać różną formę- w zależności od umiejętności manualnych i pomysłu modelarza. Najpopularniejsze i najprostsze w wykonaniu są gwiazdki i choinki; nieco bardziej pracochłonne są aniołki i bombki z zapałek.

Potrzebne materiały: zapałki (zwykłe lub modelarskie), klej do drewna, karton, ołówek, linijka, nożyczki, wzór wykonywanej ozdoby

Sposób wykonania:

1.Jeżeli korzystamy ze zwykłych zapałek najpierw musimy zdrapać siarkę lub ją wypalić.

2.Przygotowany wzór przykładamy do kartonu, odrysowujemy wzdłuż krawędzi, a następnie starannie wycinamy.

3.Do tekturowego szablonu przykładamy zapałki planując ich optymalne rozmieszczenie.

4.Przymocowywanie zapałek rozpoczynamy od centralnej części ozdoby. Nakładamy cienką warstwę kleju, układamy zapałki jedna przy drugiej, a następnie lekko dociskamy.

5.Po wyschnięciu pierwszej warstwy, w identyczny sposób pokrywamy drugą stronę gwiazdki, choinki lub aniołka.

Trudniejsze w wykonaniu są trójwymiarowe ozdoby z zapałek– mogą to być bombki lub miniaturowe choinki zrobione z kilku gwiazdek  o różnej wielkości. Aby zrobione dekoracje świąteczne móc zawiesić na choince wystarczy przy pomocy grubej igły przewlec przez nie ozdobną tasiemkę.