Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/seo/public_html/280.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Równania z zapałkami | Konstrukcje z zapałek

Zapałczane łamigłówki, zagadki, zadania

ŁAMIGŁÓWKI ZAPAŁCZANE

Łamigłówki zapałczane to niezawodny sposób na świetną zabawę, a jednocześnie pożyteczny trening dla umysłu. Stopień trudności poszczególnych zadań dostosowany jest do wieku, dzięki czemu łamigłówki z zapałek mogą rozwiązywać zarówno dzieci, jak i dorośli. W wielu sklepach, obok modnych gier elektronicznych i nadal popularnych gier planszowych, znaleźć możemy różnego rodzaju zestawy zagadek zapałczanych.

W pakietach zamieszczone są różnego rodzaju pytania, a poprawna odpowiedź uzależniona jest od właściwego ułożenia zapałek. Pudełka zawierają na ogół kilkadziesiąt kart z zagadkami, do których dołączane jest pudełeczko z niepalnymi zapałkami. Łamigłówki zapałczane to oryginalny pomysł na spędzenie długiego jesienno- zimowego wieczoru- alternatywa dla biernego przesiadywania przed telewizorem. Można je rozwiązywać samodzielnie lub w gronie znajomych, dzięki czemu nie tylko zapewnimy umysłowi korzystny wysiłek, ale również zagwarantujemy sobie świetną zabawę.

ZAGADKI MATEMATYCZNE Z ZAPAŁEK

Zajęcia matematyczne kojarzą się zazwyczaj z nudnymi zadaniami o dużym stopniu trudności. Ten stereotyp skutecznie przełamują ciekawe łamigłówki i zagadki matematyczne wpływające na rozwój logicznego myślenia. Jednym z przykładów są łamigłówki zapałczane, do których rozwiązania potrzebujemy kilku zapałek i odrobiny cierpliwości.

Podstawową regułą tych gier jest odpowiednie przestawianie określonej liczby zapałek. Jednym z najpopularniejszych rodzajów tego typu zagadek matematycznych jest przekładanie jednej lub dwóch zapałek, tak aby równość była prawdziwa. Wówczas zabawa polega na utworzeniu z zaprezentowanych zapałek prawidłowego równania matematycznego.

Ponadto, istnieje sporo zagadek geometrycznych np.: „Mając do dyspozycji dziesięć zapałek ułóż jednocześnie trzy kwadraty i cztery trójkąty.” Podstawową zasadą jest użycie jedynie dozwolonej ilości sztuk, przy czym nie wolno ich łamać, odejmować ani dokładać.

ZAGADKI LOGICZNE Z ZAPAŁKAMI

Zwykłe zapałki możemy wykorzystać na wiele sposobów tworząc efektowne makiety, modele, miniaturowe budowle, czy oryginalne ozdoby. Ciekawym pomysłem są również łamigłówki zapałczane pobudzające wyobraźnię i kształtujące logiczne myślenie. Zagadki z zapałek to nie tylko zadania w stylu: „Przełóż jedną zapałkę, aby równanie było prawdziwe.” Dużą popularnością cieszą się także sztuczki z zapałkami polegające na usuwaniu, dodawaniu lub przestawianiu zapałek, aby w rezultacie powstały określone figury przestrzenne (np. ostrosłup czy sześcian).